Nová píseň

Nová píseň v našem repertoáru – „Lady in Black“

Autorem písně je KEN HENSLEY. V krátkém komentáři na obalu původního vinylového vydání, Hensley komentoval skutečnost, že „jeho inspirací se stal skutečný případ, překvapení pak jak ho navštívila dcera venkovského faráře právě v okamžiku, kdy byl ve velmi depresivním stavu“. Výsledkem tohoto setkání byla píseň o „Lady in Black“ – jejím filozofickém podobenství, které říká, že „zlo nemůže porazit síly zla“.

I píseň vypovídá příběh pocitově vyprahlého muže, vojáka, „jednou v neděli ráno putujícího temným bojištěm, který potká osobu podobnou bohyni, dámu, jíž ve studeném větru vlají vlasy“ a která se ho snaží utěšit. Dáma je analogií božské touhy po vítězství zdravého rozumu a touhy po míru. Říká, že „lidé, kteří se uchylují k válce nejsou o nic lepší než zvířata …“

Píseň „Lady in Black“ je jedním z nejpopulárnějších hudebních čísel, které na svých koncertech prezentuje kapela Uriah Heep. Song dosáhl obrovský úspěch v Německu a Rusku. Za své úspěchy na německém trhu singl „Lady in Black“ dostal ocenění „Golden Lion“, které je v této zemi ekvivalentem americké ceny Grammy a britské Brit Awards.